Przechowalnia mebli

Remont, przeprowadzka, sprzedaż mieszkania- co zrobić z meblami?

Posiadacze małych mieszkań doskonale znają problem remontu mieszkania, no bo gdzie w kawalerce, na 40m2 pomieścić wszystkie akcesoria potrzebne do malowania a na dodatek usadowić meble i szczelnie je zabezpieczyć przed farbami, które będą niezbędne przy odświeżaniu mieszkania? Kleje do tapet, przenoszenie drabin czy innych ciężkich rzeczy mogą szybko sprawić, że meble, które niedawno zakupiłeś nie będą nadawały się już do niczego. Co z nimi zrobić? Na pomoc przychodzi przechowalnia mebli. Sprawdź czy w twojej okolicy znajdują się boksy, w których bezpiecznie umieścisz swoje meble na czas remontu.

Przechowanie mebli w bezpiecznym miejscu nie zawsze wiąże się z wysokim kosztem.

Ludzie mają tendencję do łączenia usług z ogromną ilością pieniędzy. Dorastaliśmy przecież w przekonaniu, że nie ma nic za darmo, a za usługi, które zaczynają być modne trzeba zapłacić krocie. Choć takie myślenie miało swój początek zapewne gdzieś w PRL nadal świetnie trwa do dziś. Jest to oczywiście błędem, powinniśmy śmiało iść za nowymi trendami, które przecież nie są drogie. Magazyn mebli nie dość, że jest tani to może okazać się strzałem w dziesiątkę gdy nie mamy miejsca aby przechować niepotrzebne nam akurat rzeczy.
Magazyn do przechowywania mebli może być pomocny również w momencie, gdy kupiliśmy już nowe meble ale stare muszą z jakiś względów pozostać jeszcze w mieszkaniu.

Magazynowanie mebli, które z roku na rok będą rosły na wartości.

Masz meble z litego drewna, które z roku na rok mają coraz to wyższą cenę? Nie masz gdzie ich przechować a sprzedaż w antykwariacie jest na chwile obecną nieopłacalna? Zainwestuj w swoje wiekowe przedmioty- przechowywalnia mebli jest odpowiednim miejscem. Takie obiekty zazwyczaj mają stałą temperaturę zarówno w okresie letnim jak i zimowym- dzięki temu masz pewność, że nawet za kilka lat nie będą nadgryzione zębem czasu. W przypadku mebli z litego drewna jest to niezwykle ważne. Chcemy przecież uzyskać za nie odpowiednią kwotę przy sprzedaży. Zanim podejmiemy decyzje gdzie przechować meble zastanówmy się jakie miejsce będzie do tego najbardziej odpowiednie. Na pewno dobrym rozwiązaniem nie będzie pozostawienie ich w wilgotnym pomieszczeniu bez klimatyzacji i odpowiedniej temperatury, trzeba pamiętać, że drewno nieustannie „pracuje” i nawet najmniejsza wilgotność jest w stanie im zaszkodzić.
Stawiajmy na miejsca, które są cały czas monitorowane a jednocześnie miejsca, do których mamy dostęp 24 godziny na dobę. Musimy mieć przecież pewność, że rzeczy, które chcemy pozostawić w obcym miejscu pod czyjąś opieką są dobrze chronione. Warto też porównać ceny na stronach internetowych właścicieli firm. Zwróćmy również uwagę na warunki panujące w przechowalniach dla osób prywatnych. Takie usługi opłacają się bardziej niż wynajmowanie garaży od osób prywatnych, nigdy nie wiadomo kiedy właściciel każe ci pozbyć się twoich rzeczy z jego pomieszczenia.

Przewiń do góry