Garaż na motocykl czy magazyn?

Koniec sezonu motocyklowego. Co dalej?

Pasja do jednośladów jest czymś wyjątkowym. Niejeden pasjonat przyzna, że nie ma nic bardziej przyjemnego niż poczucie wolności i wiatru we włosach. Wiele osób chciałoby poczuć smak tej pasji jednak nie może sobie na to pozwolić ze względu na brak miejsca do przechowywania sprzętu oraz samego motocyklu. Koszty najmu garażu u prywatnych właścicieli często przewyższają nasze oczekiwania i to w negatywnym tego słowa znaczeniu. Dobrą wiadomością jest to, że można już dziś za niewielką opłatą wynająć garaż na motocykl. Istnieją przecież profesjonalne firmy, które specjalizują się w wynajmie pomieszczeń przeznaczonych na nasze motocykle.

To prawda, że dla wielu osób sezon na jednoślady trwa najlepsze aż do późnej jesieni, aczkolwiek nie ma się co oszukiwać- spadające z drzew liście nieuchronnie zwiastują nadejście stanu spoczynku dla naszych mechanicznych pupili. Co zrobić, aby motocykl odpalił wiosną bez większych problemów? Jak mogę zapewnić mu bezpieczeństwo? A może najlepszym rozwiązaniem będzie profesjonalny magazyn na motor?

Nie jest tajemnicą, że dzięki ogrzewanemu pomieszczeniu, które spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających właścicieli nasz motocykl będzie zachowywał się bezproblemowo w następnym sezonie.

Przechowalnia motocykli zdecydowanie jest dla osób, które nie mają już miejsca w swoim garażu lub nie posiadają takiego w ogóle. Koszta na pewno nie są duże a przecież lepiej przechować naszego króla szos w miejscu, gdzie będziemy mieli pewność bezpieczeństwa.

Jak popularną usługą jest garażowanie motocykla?

Kiedy wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią nam, że pora zakończyć sezon na jednoślady wtedy przychodzi coroczny dylemat. Zastanawiamy się czy popytać znajomych o wolny kawałek przestrzeni w garażu czy może lepiej zainteresować się usługą, jaką jest garażowanie motocykli.

Większość osób zdecydowanie wybiera tę drugą opcję. Jaką mamy pewność, że zostawiając nasze konie mechaniczne u znajomych nie stanie się nic złego? Przecież wypadki chodzą po ludziach i to całkiem niespodziewanie.

Warto zaufać najlepszym firmom w okolicy, które zajmują się przechowywaniem rzeczy w sposób najbardziej profesjonalny. Ich usługi nie kosztują przecież wiele. Lepiej przecież zapłacić za hotel na zimę dla naszego towarzysza dróg, niż później wymieniać wszystkie części od A do Z.

Przed nadchodzącym sezonem pamiętaj, że zostawiając motocykl na parkingu narażony jest on na korozję, kradzież czy na inne uszkodzenia mechaniczne, których naprawa zazwyczaj jest droga. Każdy powinien sam podjąć indywidualną decyzję o tym, co będzie dla niego najlepsze. Jednak pamiętajmy o tym, że sam pokrowiec na motor nie załatwi sprawy. Wilgoć i mróz wchodzą wszędzie. Dlatego warto rozglądać się za miejscami, które są klimatyzowane i posiadają odpowiednią temperaturę, w której nasz motocykl będzie w stu procentach bezpieczny i bez problemu będzie nas cieszył w kolejnym sezonie. To nie tylko wygoda ale oszczędność dla naszego budżetu.